ASSU välkomnar två nya fullvärdiga medlemmar till föreningen

Vi säger ett extra varmt välkommen till Lars-Göran Carlsson och Joar Melefors som nytillträdda ASSU:spelare. Lars-Göran Carlssons huvudklubb är sedan tidigare Schack 64 i Haparanda.

Vill du också bli medlem i vår förening? Vi är en förening vid Umeå studentkår som också tillhör Sveriges Schackförbund.

Bli med du med, ha kul, träffa vänner, hos oss är alla välkomna så länge man behandlar andra som man själv vill bli behandlad. Hos oss får du stiga i ranking, träna, där alla peppar alla att bli bättre. Bara för att man har högre ranking betyder inte att de med lägre inte kan bidra och visa lika mycket ideer i efteranalyser mm tex. Nej, hos oss är alla gemensamt välkomna på lika vilkor. Vi tar hand om våra medlemmar hela vägen!

Varmt välkommen med din ansökan idag du också. Skicka ett email till info@akademiskaschacksallskapet.se

MVH

ASSU

Akademiska schacksällskapet Umeå vid Umeå studentkår på Umeå Universitet.

 

Publicerad i Nyheter